English Arabic

برگزاری جلسه مرکز خدمات سرمایه ­گذاری خارجی

با موضوع تهیه و تدوین بسته­ های سرمایه­ گذاری

جلسه توجیهی تهیه و تدوین بسته­ های سرمایه ­گذاری با حضور نمایندگان دستگاه­ های اجرایی در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید.در ابتدای جلسه آقای کریمی ضمن خوش‌آمدگویی به حضار با اشاره به برش استانی اقتصاد مقاومتی بر اهمیت سرمایه­ گذاری در رشد و توسعه استان تأکید و به معرفی مرکز خدمات سرمایه­ گذاری خارجی، جایگاه و وظایف قانونی این مرکز پرداختند. ایشان با اشاره به منویات استاندار محترم مبنی بر پیگیری موضوع سرمایه گذاری از طریق تشکیل کمیته بررسی قابلیت­ ها و فرصت­ های سرمایه گذاری و مباحث مطرح شده در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تأکید نمودند که بر اساس مصوبات اولین جلسه کمیته مذکور دستگاه­ های اجرایی ملزم به ارائه حداقل 2  فرصت­ سرمایه­ گذاری با مطالعات کامل به مرکز خدمات سرمایه­ گذاری می­ باشند که لازم است در بازه زمانی 2 ماه ارائه شود. این امر باید با اختصاص درصدی از بودجه ­های تحقیقاتی دستگاه‌ها به منظور استفاده از خدمات مشاوره­ای بخش خصوصی صورت پذیرد. آقای کریمی از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه خواستند در مدت زمان تعیین شده بسته‌های سرمایه­ گذاری خود را به مرکز خدمات سرمایه­ گذاری ارائه نمایند. ایشان هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی نمایندگان مرکز خدمات با نحوه تهیه و تدوین بسته ­های سرمایه ­گذاری و مبانی تئوری و عملی مورد نیاز آن عنوان نموده و ابراز امیدواری کردند که تداوم این جلسات به افزایش دانش و اطلاعات نمایندگان دستگاه­ های اجرایی به منظور تهیه و به­روز رسانی این بسته­ ها منجرگردد.

در بخش دوم جلسه آقای کیانی، از اساتید استان در زمینه ارزیابی طرح ­های اقتصادی به ارائه مباحثی درخصوص مطالعات امکان سنجی پرداختند و برخی مبانی اقتصادی و مالی مورد استفاده در تهیه بسته­ های سرمایه­ گذاری از جمله نحوه محاسبه نسبت­های مالی، ارزش فعلی طرح، نرخ بازگشت سرمایه، نرخ بازدهی داخلی و... را بیان نمودند. نظر به اینکه جلسه توجیهی فوق الذکر با استقبال نمایندگان مرکز خدمات سرمایه گذاری مواجه شد، مقرر گردید که جلسات توجیهی، آموزشی بیشتری در این خصوص برگزار شود. در ادامه جلسه حضار به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مرتبط با سرمایه­ گذاری پرداختند.

در انتها پیشنهاد گردید که موضوع بررسی اهلیت سرمایه­ گذاران توسط کمیته قابلیت ها و فرصت­ های سرمایه ­گذاری استان بررسی و مطرح شود.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد و هر گونه کپی از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.